Аюрведа - тур
Про курорт:
Пропонуємо відвідати мальовниче село Наггар, стародавню столицю долини богів Куллу, загублену в зелені схилів індійських Гімалаїв. Центр Аюрведи та Йоги, що за 10 хвилин ходьби від маєтку Реріхів, радий вітати вас та запрошкє відвідати найкращий туристичний сезон з квітня по жовтень.
Очищення, оздоровлення, лікування та заняття проводять фахівці, які мають вищу університетську освіту в галузі йоги та наук, пов'язаних з йогою, у тому числі аюрведа (Університет Біхар Йога Бхараті — традиція Свамі Сатьянанда Сарасваті, штат Біхар, Індія), та сертифікат з відзнакою області аюрведичного оздоровлення, лікування та панчакарми (Науково-дослідний інститут панчакарми «Керала вайдьяшала», штат Керала, Індія). У Вашому розпорядженні також буде команда висококваліфікованих асистентів, які пройшли спеціальну підготовку в нашому центрі.

Аюрведа — це система традиційної індійської ведичної медицини.
Лікування з погляду Аюрведи — це мистецтво підтримки балансу, врівноваження порушеного співвідношення рідин (субстанцій), що досягається дієтою, та фітотерапією із застосуванням спеціальних рослин.
Аюрведична секція центру пропонує:

1. Базова консультація – 2-3 години
Розуміння Вашої унікальної конституції дасть ключ до самозцілення за допомогою правильної дієти, видалення з організму залишкових продуктів метаболізму, відповідних фізичних вправ, способу життя та порядку дня. Ми будемо раді допомогти Вам краще зрозуміти себе та свій організм.

2. Панчакарма — глибоке очищення, під час якого відбувається видалення з організму глибоких відкладень залишкових продуктів метаболізму, що сприяє вашому зціленню та запобігає появі та розвитку нових захворювань.

3. Інші індивідуальні лікувальні, очисні, оздоровчі програми.
Програми включають: прийом внутрішньо орально та перанально натуральних лікарських масляних та трав'яних складів та інших аюрведичних препаратів, а також залежно від необхідності різні процедури, описані на сайті нижче, та інші специфічні лікувальні процедури.
За бажанням програми включають індивідуальні заняття індійською або даоською йогою (терапевтичний підбір асан, пранаям/технік цигуна, тао інь,
а також методів релаксації та медитації та ін. для більш глибокого очищення з урахуванням конституційного типу та стану здоров'я пацієнта). Поєднання аюрведичних процедур та занять йогою дає найглибший результат.
Програма розробляється індивідуально після первинного огляду пацієнта з огляду на його побажання. У зв'язку з цим ціна програм у різних пацієнтів відповідно також може відрізнятись.

4. Різні типи аюрведичного масажу, який:
— підвищує опірність організму до захворювань, зміцнюючи імунну систему,
— сприяє видаленню з організму залишкових продуктів метаболізму,
— сприяє підвищенню витривалості та сексуальної активності,
— сприяє видаленню м'язово-сухожильних блокувань, покращує поставу,
— розслаблює хребет і покращує його кровопостачання, забезпечуючи більш якісну іннервацію всіх органів та частин тіла,
— має омолоджуючий ефект,
— коригує стан електро-магнітного поля організму,
— зміцнює силу волі та впевненість у собі,
— покращує концетрацію та інтелектуальні здібності.
Типи аюрведичного масажу:

1. Абх'янга – масляний масаж всього тіла – 1 година.

2. Втсадане – масаж із трав'яною пастою – 1 година.

3. Чавітті – масляний масаж ногами – 1 година.

4. Тайський масаж– сухий масаж всього тіла, який сприяє глибокому розслабленню та зняттю блокувань та напруги у м'язах та сухожиллях за допомогою стретчингу та стимуляції акупунктуних точок та енергетичних меридіанів – 1 година.

5. Широдара – стародавня процедура аюрведа лікування, коли олія ллється тонким струмком в область третього ока, що заспокоює центральну нервову систему, знімає голосні болі, заспокоює, прояснює та освіжає розум та почуття, сприяє покращенню сприйняття та загального розуміння – 30 хвилин.

6. Парова ванна – звідана карма – поєднання масляного масажу всього тіла з наступною трав'яною паровою ванною, що підвищує ефективність масляного масажу за допомогою додаткової температурної та трав'яної стимуляції тканин, що призводить до більш ефективного видалення токсинів з організму – 1 годину; просто парова ванна - 30 хвилин.
7. Чурна-пінда-зведення – поєднання масляного масажу всього тіла з наступним масажем всього тіла мішечками з бавовняної тканини, в які зав'язують подрібнений порошок із трав. Мішечки нагрівають або змочують у гарячому маслі, і цією сумішшю робиться масаж. Швидкими рухами масажист багаторазово проходить все тіло підігрітими мішечками. При зіткненні мішечків з тілом порошок поступово проступає крізь тканину і взаємодіє спочатку зі шкірою, а потім активні елементи трав проникають глибше і розм'якшують м'язи, усуваючи напругу і затискачі. Подібні компреси застосовуються з метою зняття набряклості тіла, м'язового болю, суглобового болю. Рекомендуються при артритах та інших захворюваннях кістково-м'язової системи, а також для лікування простудних захворювань, кашлю, бронхіту.

8. Шаштика-пінда-зведення – поєднання масляного масажу всього тіла з наступним масажем всього тіла мішечками, наповненими рисом, звареним на молоці та аюрведичних травах, при цьому мішечки періодично занурюються в гарячий трав'яний відвар; дана процедура - одна з найефективніших
в арсеналі медицини має потужний омолоджуючий ефект, сприяючи значному припливу життєвих сил і енергії, відновлюючи і оновлюючи тканини тіла, знімаючи стрес, відновлюючи апетит і сон, показана при артритах, м'язовій слабкості, паралічах, паралічах. стресі, безсонні та багатьох інших розладах.

9. Нася – поєднання спеціального масажу обличчя з закапуванням або вдуванням у ніс трав'яних чи масляних складів, що з погляду аюрведи сприяє зміцненню області голови, обличчя, шиї, плечей, грудної клітки, покращує ритм дихання, стимулює мозок, тонізує зір, знімає тривогу. і страхи, що покращує сон; ця процедура показана при синуситах, головних болях, захворюваннях вух та ясен, утворенні зморшок, сухості шкіри обличчя.

10. Косметична програма для жінок і чоловіків – омолодження та зміцнення шкіри обличчя та шиї: очищення трав'яною пастою, масляний масаж, парова ванна, живильна маска, зволоження+масаж кистей рук та ступнів ніг, активізуючий акупунктурні точки та енергетичні.
А також ціла низка інших аюрведичних процедур, що призначаються відповідно до необхідності в ході лікувальних та очисно-оздоровчих програм.

11. Курси – короткострокові та довгострокові:
Абхьянга - аюрведичний масляний масаж всього тіла;
Тайський масаж;
А також будь-які інші аспекти панчакарми та аюрведи в цілому.
Оздоровчо-очисна програма "Аюрведа тур"
7 повних днів / 8 ночей + вечір у день приїзду і ранок у день відїзду.

Мета програми – видалення з організму залишкових продуктів метаболізму, а з поля свідомості ментальних та емоційних токсинів, що сприяє зміцненню фізичного, розумового та душевного здоров'я, зціленню та запобіганню передчасному старінню, появі та розвитку нових захворювань. У ході програми відбувається відновлення зношених тканин завдяки посиленню циркуляції крові та лімфи, а також підвищується енергетичний запас тіла та розуму, що забезпечує ефект омолодження на фізичному та ментальному рівні. Крім лікування методами аюрведи, під час туру пацієнти навчаються, як надалі підтримувати здоров'я вдома природними методами відповідно до їх типу конституції.
Стандартна програма, розроблена для групи може бути на місці певною мірою змінена відповідно до стану здоров'я та потреб пацієнта відповідно до принципів аюрведа медицини.
Що стосується пацієнтів, які мають тяжкі захворювання, то можливість проходження програми, сама програма та загальна її вартість повинні обговорюватися індивідуально заздалегідь, тому що у цих випадках стандартна програма зазвичай не підходить.
Оздоровчо-очисна програма "Аюрведа лікування"
14 повних днів / 15 ночей + вечір у день приїзду та ранок у день від'їзду

Мета програми – видалення з організму глибоких відкладень залишкових продуктів метаболізму, а з поля свідомості ментальних та емоційних токсинів, що сприяє зміцненню фізичного, розумового та душевного здоров'я, зціленню та запобіганню передчасному старінню, появі та розвитку нових захворювань. У ході програми відбувається відновлення зношених тканин завдяки посиленню циркуляції крові та лімфи, а також підвищується енергетичний запас тіла та розуму, що забезпечує ефект омолодження на фізичному та ментальному рівні. Крім лікування методами аюрведи, під час туру пацієнти навчаються, як надалі підтримувати здоров'я вдома природними методами відповідно до їх типу конституції.
Стандартна програма, розроблена для групи може бути на місці певною мірою змінена відповідно до стану здоров'я та потреб пацієнта.
Що стосується пацієнтів, які мають тяжкі захворювання, то можливість проходження програми, сама програма та загальна її вартість повинні обговорюватися індивідуально заздалегідь, тому що у цих випадках стандартна програма зазвичай не підходить.

Ви можете замовити індивідуальну програму навчання йозі або скористатися нашою стандартною пропозицією по щоденній практиці:
Асана, пранаяма, мудра, бандха / Цигун "Залізна сорочка" - 1,5 год
Йога-нідра та медитація / Внутрішня посмішка та мікрокосмічна орбіта – 1 год.
Мантра-медитація та кіртан / Шість лікувальних звуків – 1 год.

Центр також пропонує програми лікування різних захворювань, оздоровлення і омолодження за допомогою методів аюрведи і йоги, які, будучи натуропатичними за своєю природою повністю поєднуються з іншими медикаментозними та немедикоментозними засобами (алопатія, тибетська
та тибетська та ефективність та скорочуючи період одужання.