Bellerbys College
Розташування: Нікосія, Кіпр
Рік заснування: 1988
Вік: 12-18 років
Тривалість навчання: 6 років
Тип навчання: спільне (змішане)
Тип проживання: резиденція (пансіон)
Мова навчання: англійська
Сайт: www.pascal.ac.cy
Сучасне оснащення: просторі класні кімнати, навчальні лабораторії, затишна бібліотека, комп'ютерні класи, своя їдальня, численні спортивні поля та олімпійський басейн, спеціальне обладнання для викладання окремих наук, музики та мистецтва.
Про школу:
PASCAL English School Lefkosia – приватна школа-пансіон у столиці Кіпру Нікосії (Lefkosia (Лефкосія) – грецька назва міста). Школа є частиною однієї з найбільших та найбільш авторитетних освітніх організацій Кіпру PASCAL Education Cyprus, що має у своєму складі дві школи з викладанням грецькою мовою (у містах Нікосія та Лімасол та три школи з викладанням англійською мовою (у містах Ларнака, Лімасол та Нікосія)) , які повністю визнані Міністерством освіти та культури Кіпру

Високе визнання школи в Нікосії підтверджується акредитацією в міжнародній освітній організації Interational Bacalaureat Organisation, що дозволяє навчати учнів за програмою системи середньої освіти міжнародного зразка, а учням отримати диплом IB, який визнається у понад 140 країнах та дає право вступати до найпрестижніших університетів. Усі три англійські школи також акредитовані британськими екзаменаційними центрами University of Cambridge International Examinations, ESOL Examinations та Edexcel Pearson, що дає право учням складати іспити IGCSE та A-level безпосередньо у школі навчання.

Співпраця з Університетом Нікосії
University of Nicosia (UNIC) – це найбільший університет Кіпру, в якому навчаються понад 12000 студентів із понад 70 країн світу.
Інші офіси університету розташовані в Афінах, Бухаресті та Нью-Йорку. Резиденція школи-пансіону Pascal в Нікосії розташована лише за 5 хвилин ходьби від студентського гродку UNIC.

Розташування:
Школа PASCAL English School розташувалася у столиці Кіпру Нікосії – найбільшому економічному, культурному, історичному та туристичному центрі острова. Завдяки своєму стратегічно важливому розташуванню (південний захід Середземного моря, недалеко від Близького Сходу), Кіпр завжди був перетином безлічі культур, традицій та мов (незалежність від британської корони, що керувала державою з 1878 року, острів набув лише 1960 року). Сьогодні тут химерно поєднуються традиційні британські мотиви (поширення англійської мови, лівосторонній рух) та середземноморська культура із відтінком Сходу. Кіпр – гостинна сонячна європейська країна (входить до зони Євросоюзу, офіційна валюта – євро), острів з багатою історією, безліччю легенд та переказів. Тут кришталево чиста бірюзова вода, м'який та теплий клімат та чудові просторі піщані пляжі. На Кіпрі приємно поєднувати навчання та відпочинок, пізнавати культурну спадщину та насолоджуватися теплим Середземним морем.
Спільне навчання іноземців із місцевими дітьми
PASCAL English School Lefkosia – єдина серед мережі Pascal, яка приймає на навчання як місцевих, так і іноземних студентів віком 12-18 років. Більшість викладачів — греки-кіпріоти за національністю, які обов'язково здобули вищу освіту у Великій Британії. Усі викладачі мають значний педагогічний досвід, у тому числі у роботі з міжнародними студентами. У школі одночасно може навчатись до 300 учнів. Близько 90% з них — греки-кіпріоти, які мають на меті подальше навчання в університетах Великобританії, США, Канади чи Європи, та британці, батьки яких постійно проживають на Кіпрі. Ще близько 10 національностей представлено невеликою кількістю студентів щорічно (близько 1-3%). Усі іноземні студенти гарантовано отримують місце проживання у резиденції кампусу школи. Набір на новий навчальний рік триває, поки є вільні місця (зазвичай, до середини березня). У Школі-пансіоні діти потрапляють у справжнє міжнародне середовище, де навчаються діти із Франції, Бельгії, Росії, України, Ірану, Китаю тощо.
Проживання
Учні Школи-пансіону мешкають у новій ультрасучасній резиденції з 24 номерів-студій. У кожному номері є власна ванна кімната, робоча зона, міні-кухня, критий балкон, сучасні зручні меблі, телевізор з супутниковими каналами та кондиціонер. Наявність спільних приміщень (кухня, їдальня, зона для занять
та відпочинку, кімната з настільними іграми) створює приємну домашню атмосферу, в якій учні їдять, навчаються та грають разом.
Головна роль у резиденції відводиться безпеці учнів. Приміщення оснащене цілодобовою системою відеоспостереження та електронною системою контролю з керуванням доступу на територію (електронні ключі). Також у резиденції цілодобово знаходиться студентський куратор, а у нічний час біля входу чергує охоронець. Також по всій резиденції крім кімнат дітей встановлено камери відеоспостереження (запис 24/7).

Студентів Школи-пансіону привозять автобусом до початку уроків та відвозять після їх закінчення. До резиденції — лише за 10 хвилин їзди від школи.
З батьками діти можуть зв'язатися будь-коли. На всій території резиденції є безкоштовний вай-фай, а у школі – у спільних зонах.
У вартість входить 3-х разове харчування, 4-х місне проживання зі зручностями та шкільна форма, що відповідає сезону, з щотижневим пранням у пральні. Наприклад, поло з коротким рукам/ светр, штани/спідниця. Світлий верх, чорний низ. З собою потрібно привезти чорне взуття та спортивну форму для занять фізкультурою.

Вимоги для зарахування
Зарахування на навчання відбувається на основі табеля за останній навчальний рік та скайп-інтерв'ю з куратором академічної програми. У разі потреби абітурієнтів можуть попросити скласти додатковий тест з математики або англійської мови. Математика здається не як тест, а саме у вигляді завдання, на яке дитина повинна дати розгорнуту відповідь.
На момент вступу дитина повинна володіти англійською як мінімум на впевненому середньому рівні, щоб вільно сприймати матеріал на заняттях, брати участь в обговореннях тем у класі, виконувати домашнє завдання і т.д.
Літній табір
Якщо дитина має недостатню мовну підготовку, школа пропонує взяти участь
у спеціальній літній мовній програмі тривалістю 2-10 тижнів. Мовна програма організована за принципом літнього табору. Під час літнього навчання студенти інтенсивно вивчають англійську мову, беруть участь у різноманітних заходах, відвідують екскурсії. Участь у програмі особливо рекомендована тим студентам, які планують продовжувати навчання у школі протягом навчального року, проте пройти навчання тут може кожен охочий.
У рамках програми літнього табору Pascal студентам буде надано можливість поринути
в атмосферу міжнародного університету. 2-3 рази на тиждень уроки та частина денних заходів проходитимуть у стінах UNIC.

Пробний курс
Крім того, зацікавлені в навчанні в школі-пансіоні Pascal можуть спочатку прилетіти
на пробний курс (від 1 тижня) протягом навчального року, щоб відчути, наскільки їм комфортно буде тут навчатися надалі.
Додаткові уроки англійської для іноземців
Для іноземців є додаткові уроки англійської: як безкоштовні, включені в продовження (до 2-х годин на тиждень), так і платні. Наприклад, якщо у дитини слабка англійська спочатку, школа наполягає на додаткових платних індивідуальних уроках. Зазвичай пропонують курс із 20 годин протягом кількох тижнів. До кожного учня тут знаходять індивідуальний підхід.

Учні 1-3-го року навчання (у віці 12-15 років) навчаються за загальною програмою, яка є основою для подальшого спеціалізованого навчання у старших класах. Діти вивчають 13 обов'язкових предметів, серед яких англійська, грецька, французька, математика, історія, природничі науки (фізика, хімія, біологія), географія, мистецтво, музика, інформаційні технології, фізична культура та інші. Всі предмети, крім грецької та французької мов, що викладаються англійською.

Учні 4-6-го року навчання (у віці 15-18 років) можуть вибрати один із трьох варіантів програм:

Apolytirion - кіпрський державний атестат про повну середню освіту, що дає право на вступ до університетів більшості країн світу, в тому числі Великобританії, Канади, США;
Apolytirion + британський диплом A-level;
Apolytirion + міжнародний диплом International Baccalaureate Diploma.
Стандартний курс підготовки для отримання Apolytirion передбачає вивчення 6 основних предметів (англійська мова, грецька мова, історія Греції, інформатика, релігієзнавство, фізкультура) та 3-6 додаткових (серед них обов'язково математика, також можна вивчати фізику, хімію, біологію, інформатику, економіку , бухгалтерське справа, історію, мистецтво, англійську літературу, французьку чи турецьку мову).
Студенти 4-го року можуть додатково готуватися до складання іспитів IGCSE (International General Certificate of Secondary Education, Британський сертифікат про неповну середню освіту міжнародного зразка). А студенти 5-6-го року додатково брати предмети з підготовки до іспитів AS і A-level (класичний британський диплом про повну середню освіту) або навчатися за програмою International Baccalaureate Diploma.
Позакласні заняття
У найкращих давньогрецьких традиціях виховання гармонійної особистості школа реалізує комплексну програму позакласних заходів для розвитку лідерських навичок, талантів та інтересів своїх учнів, серед яких:
— публічні виступи, форуми, міжнародні програми обміну;
— мистецька діяльність: «Вечір прихованих талантів», театральні вистави, музичні виступи, мистецькі виставки, покази мод;
— благодійна/волонтерська робота: учні працюють із відомими благодійними організаціями зі збору коштів на охорону здоров'я та безпеку тварин у — місцевій громаді, а також за кордоном;
— екскурсії: освітні та розважальні поїздки країною та за кордоном;
— участь у здобутті Міжнародної нагороди для молодих людей – Премії Герцога Единбурзького;
— клуби: стрільба з лука, водне поло, плавання, дайвінг, підприємницька діяльність, драма, спорт, інженерна справа, велоспорт, журналістика, фотографія, — мистецтво та ремесла, самооборона, перша допомога, вітрильний спорт, екологія, музика, астрономія, скелелазіння, біомедицина , формула 1.
(Учні обирають клуб щороку та відвідують 5 клубних занять на рік. Кожна сесія клубу проходить у повний шкільний день);
— легка атлетика: плавальні гала-концерти, шкільні команди, участь у національних та міжнародних турнірах.

Більшість випускників PASCAL English School Lefkosia продовжує навчання у провідних вищих навчальних закладах Великої Британії (у т.ч. університетах Russel Group), США, Канади, Німеччини та інших країн Європи; 75% з них отримують місце у найпрестижніших університетах світу.