Курорт Дарків
Про курорт:
Курорт Дарков знаходиться на сході Чеської республіки поблизу мальовничого гірського масиву Тешинські Бескиди. Головний скарб курорту - джерела йодобромістої мінеральної води третинного періоду, що б'ють з-під землі. Перші згадки про лікувальні властивості цих природних лікувальних вод відомі з 13 століття. Офіційний дозвіл на відкриття SPA-центру під назвою Spa Paradise було отримано 1866 р., а 1867 р. було офіційно відкрито перший курортний сезон. Сьогодні Курорт Дарков – це сучасний оздоровчий центр із басейнами, саунами, десятками лікувальних процедур. Курорт спеціалізується на лікуванні опорно-рухового апарату, неврологічних, судинних, шкірних (зокрема в дітей віком), гінекологічних захворювань, реабілітації після опіків. Сучасні методи реабілітації та лікування, якість та професіоналізм співробітників гарантують справді високі результати.

ХВОРОБИ СИСТЕМИ КРОВООБІГУ
(протипоказання для всієї групи хвороб системи кровообігу – куріння)
Показання:
— Лікувально-освітнє перебування пацієнта з прогностично серйозними факторами ризику (дисліпопротеїнемія або комбінація інших факторів ризику - гіпертензія, діабетус мелітус, переважно II типу, ожиріння, гіперурикемія, генетична спадковість).
— Вроджені та набуті вади серця.
— Симптоматична ішемічна хвороба серця.
— Гіпертонічна хвороба І-ІІІ ступенів відповідно до ВООЗ. Ювенільна гіпертензія.
— Захворювання артерій кінцівок з атеросклерозним або запальним характером на стадії I - II б.
— Стан після тромбозів і тромбофлебітів з наслідками, що продовжуються, як мінімум через 3 місяці після зникнення гострих явищ, стану після операції варикозів, хронічна лімфатична едема.
ЗАХВОРЮВАННЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ
(протипоказання для всієї групи хвороб системи кровообігу – куріння)
Показання:
— Ревматоїдний артрит І-ІV ступеня (включаючи ювенільний артрит).
— Анкілозуючий спондилоартрит (хвороба Бехтерєва).
— Інші серонегативні спондартрити (псоріатичний артрит, синдром Рейтера, ентеропатичні артрити), реактивні (параінфекційні) та вторинні артрити.
— Дифузні захворювання сполучної тканини з симптомами в суглобах (системний червоний вовчак, склеродермія, поліміозит і дерматоміозит, синдром Шегрена та інші синдроми, що перекриваються).
— Артропатія при кров'яних, ендокринних, неврологічних та легеневих захворюваннях (діабетична артропатія, акромегалія, гіпертиреоз, гіпертрофічна пульмональна остеоатропатія, артрози внаслідок зниженої больової чутливості та ін.).
— Метаболічні захворювання з ураженням суглобів (артрит при подагрі, артикулярний хондрокальциноз), хронічна артропатія та ін.
— Первинний та вторинний остеопороз (в основному внаслідок інактивності), зокрема, з м'язовими паравертебральними спазмами.
— Больові синдроми сухожиль, ентезис, бурси, підшкірних тканин, жиру та скелетних м'язів, включаючи поразки внаслідок роботи з вібруючими інструментами та надмірним одностороннім навантаженням, позасуглобовий ревматизм загальний та локалізований.
— Коксартроз у постійному лікуванні.
— Гонартроз у постійному лікуванні.
— Артрози в інших локалізаціях (включаючи поліартрит Герберта з ураженням суглобів рук та ніг).
— Вертеброгенний алгічний синдром функціонального чи дегенеративного походження, у постійному лікуванні.
— Ідіопатичні та інші сколіози при викривленні до 60о по Коббу, постійному лікуванні.
— посттравматичні стани опорно-рухового апарату, післяопераційні стани, включаючи операції міжхребцевих дисків та стенозів хребетного каналу.
— Стан після ортопедичних операцій з використанням суглобових протезів.
— Передопераційна підготовка до запланованого ендопротезування суглоба.
— Гостро погіршення, стан після свіжих компресивних переломів хребців та інших кісток.
— нездатність самостійного руху, нестабілізований остеонекроз.
— Тяжкі деструктивні зміни.
— Компресивний радикулярний синдром.
— Незагоєні рани. Прийняття хворого, який залежить при самообслуговуванні від надання допомоги іншою особою, на курорт необхідно заздалегідь узгодити з головним лікарем з санаторно-курортного лікування.

ШКІРНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Показання:
Стан після опіків та відновлювальних операцій з високим ризиком рубців, що стягуються, до 6 місяців від загоювання.