Лікувально — екскурсійний тур у Дхарамсалу (Авіа)
Тривалість туру : 14 ночей / 15 днів

Про місто:
Дхарамсала всесвітньо відомий центр буддизму, культури Тибету. Саме тут є резиденція духовного лідера Далай Лами. Також тут розмістився парламент Тибету у вигнанні. Це прекрасне місто якнайкраще дозволить Вам пізнати традиції Тибету, познайомитися з архітектурою і культурою Тибету.

Програма:

1 день: Виліт із Києва.

2 день: Прибуття в Делі.
Після прильоту до столиці Індії Нью-Делі, в міжнародний аеропорт імені Індіри Ганді Вас зустріне наш представник, який супроводжує групу до готелю для відпочинку.
Після сніданку, екскурсія по Делі. Огляньте Президентський палац та Парламентський палац. Ви зупинитесь біля Індійської брами, відомої військової меморіальної арки. Після цього Ви відвідаєте Гурудвар Бангла Сахіб (Gurudwara Bangla Sahib), діючий храм сикхів. Потім Ви поїдете в Храм Лакшмі Нараян (Lakshmi Narayan Temple), відомий також як Бірла Мандір (Birla Mandir). Бірла Мандір був побудований у данину поваги індуської богині матеріального благополуччя, Лакшмі та її супутнику богу Вішну, який вважається одним із найвідоміших богів індійського пантеону. Храм складається з величезної кількості приміщень, фонтанів та великого саду.
Після цього екскурсія продовжиться в Садах Лоді (Lodhi Garden): у давнину на місці садів стояло село, яке було оточене статуями Саїда та Лодхи. У центрі цього прекрасного саду знаходиться Бара Гумбад «Великий купол» і Шиш Гумбад «Глазурний купол», як нагадування про велику стародавню імперію. Після цього Ви відвідаєте Кутаб Мінар, чудовий приклад ранньої мусульманської афганської архітектури в Індії.
Повернення до готелю. Ночівля в Делі.

3 день: Авіапереліт Делі - Дхарамсала.
(Відвідування монастирів, музею та бібліотеки)
Після прибуття до міста – розміщення у готелі. Сніданок, відпочинок.
Після обіду оглядова екскурсія в Ступа Намгьялма (Namgyalma stupa), яка знаходиться в серці Маклеодганджа і була побудована на честь солдатів Тибету і мучеників, які брали участь у боротьбі за свободу Тибету. Ступа побудована у традиційному стилі часів правління імператора Ашоки та символізує мир та прогрес.
Після цього Ви відвідаєте Храмовий комплекс Далай Лами (Tsuglagkhang Complex) – усередині храмового комплексу розташовані житлові приміщення для ченців (закриті для туристів), монастир та храмові споруди. Після відвідання головних храмів (Kalachakra Temple and Tsuglagkhang) Ви можете відвідати Музей Тибету. В експозиції музею представлені цінні колекції історичних документів, манускриптів, зображень Танка, кераміка та багато ремісничих виробів. Ви будете вражені культурною та художньою досконалістю народу Тибету. Музей Тибету – це зразок поєднання оригінальної архітектури Тибету і сучасних будівель.
4 день: Відкрийте Дхарамсалу – (Відвідування клініки Тибету та Норбулінки)
Сніданок в готелі. Вранці відвідування клініки Тибету для обстеження.
Трансфер на огляд Норбулінки (літня резиденція Далай Лами). Це не просто резиденція, а й важливий навчальний, культурний та творчий центр культури Тибету. Парк Норбулінка займає площу 36 акрів і вважається найбільшим і мальовничим парком Тибету. У Норбулінці проводиться щорічне Свято Йогурта.
Після обіду трансфер до Сітбарі (резиденція Карма Па 17-го). Ви зможете відвідати резиденцію глави буддизму Тибету ("чорні шапки"). Його посада, як і Далай Лами - не виборна (голосуванням), але реінкарнаційна, що означає, що та сама душа перероджується ось уже в 17-й раз для духовної допомоги людям, які довірилися йому. По середах та суботах проводяться публічні аудієнції з ламою. Візьміть Ваш паспорт із собою.
Повернення в готель Дхарамсалу. Ніч у готелі.

5 день: Трансфер Дхарамсала - Манді (180 км - 4-5 годин). Сніданок у готелі. Трансфер у Манді. Заселення в готель. Відпочинок. Після відпочинку відвідування найпопулярніших храмів Манді: середньовічного Храму Трилокінах (Trilokinath Temple), побудованого з каміння в 1520 р., Храму Панчавахтар (Panchavakhtar Temple), відомого своїм чудовим різьбленням і головного храму Манді – Храма Бхутна (Bhooth під час Шіваратрі, відомого хінді фестивалю в Індії, всі три храми присвячені Шиві, який широко шанується в цій галузі.

6 день: Манді-Ревалсар-Кулу (Нагар)
Сніданок у готелі. Після сніданку відвідування озера Ревалсар. Озеро знаходиться на висоті 1360 метрів над рівнем моря у центрі міста і є священним місцем для буддистів, ченців та індуїстів.
Відвідування печер Падмасамбхава - Печери Будди. Важлива історична та релігійна пам'ятка на пагорбах над озером Ревалсар. Після печер огляд монастиря Цо-Пема Ог'єн Херу-кай Ньінгмапа Гомпа., побудованого в 19 столітті, з приголомшливою архітектурою, великим холом для молитов і музеєм (слід відвідувати з 10:00 до 16:00, щоб побачити і почути). Також відвідайте Дрікунг Кагью Гомпа, в монастрі розташована школа Танки (тибетського сакрального живопису), (молитви проводяться з 6:00 до 8:00 та з 14:30 до 16:00). Після — відвідування Зігар Друкпа Карг'ю Гомпа, найновішого монастиря Ревалсара зі статуями тантричних божеств та статуєю Падмасамбхава заввишки 12 метрів, розташованої на величезній платформі (відкритий з 6:00 до 18:00 щоденно). Монастир Зангдок Палрі Фоданг на північній частині озера – найновіший (2010) та найкрасивіший монастир у Ревалсарі, з гарною архітектурою та фресками на стінах.
Під час відвідування Буддистських монастирів Ревалсара Ви можете відвідати Індуїстські Храми, присвячені Крішні та Шиві та Сікх Гурудвару.

7 день: Відкрийте для себе Нагар та Манікаран
Вранці після сніданку в готелі є відвідування замку Нагар. Замок Нагар – це дуже популярний туристичний об'єкт, збудований у 1460 році н.е. Радж Сід Сінгхом. Архітектура замку унікальна, поєднання західного та гімалайського архітектурних стилів нікого не залишить байдужим. Після цього – відвідування будинку-музею Миколи Реріха, який є однією з найпопулярніших пам'яток Наггара. Знаходиться за 2 кілометри від міста та в музеї представлені приватні колекції картин Російського художника Миколи Реріха, який жив тут у 1947 році.
Музей Народного мистецтва Гімалаїв Урусваті був заснований в 1928 році сім'єю Реріхів. У музеї представлені експонати пов'язані з історією, традиціями етносу народів Гімалаїв, а також роботи Реріха та російських, індійських художників (працює з 9.00 до 18.00).
Відвідування Храму Мурлідхар, присвяченого Крішні, та Храму Тріпура Сундарі – дерев'яного храму, збудованого у стилі пагоди, присвяченого богині Дурге. Після – відвідування Храму Гаурі Шанкар, присвячений Шиве, збудований в 11-12 столітті з каменю.
Для бажаючих обід у ресторані на даху (за додаткову оплату). Після обіду – поїздка в Манікаран центр Індуїстів та Сікхів. Манікаран оточений горами і приваблює своїми гарячими джерелами, також добре відомий як центр паломників. Тут, в Манікарані, Ви можете прийняти ванну у священній воді джерел та подивитися як місцеві люди готують прасад (священна їжа), варячи рис в іншому святому джерелі (розташованому між Гурудварою та Храмом Шиви), який використовується виключно для приготування прасада.
Повернення в Кулу в готель на нічліг.
8 день: Кулу - Маналі (22 км - 1 година)
Після сніданку, переїзд до Маналі, заселення до готелю.
Пізніше екскурсія до Храму Ману – за легендою, він є обителью Ману (Сьоме втілення великого мудреця). Ману - в індійській міфології першопредок, прабатько людей. Ману розглядається як перша людина, яка жила на землі, та «цар людей».
Огляд Храму Хадімби. Він збудований у 1553 році. Зовні храм нагадує пагоду та розташовується серед густого кедрового лісу.
Після обіду, екскурсія до Вашішту – унікальні природні джерела та знаменитий комплекс храмів. Це місце розташоване за 6 км від міста. Сірчані джерела Вашішт дуже цінуються своїми лікарськими властивостями. Вільний час.
Ночівля в готелі Маналі.

9 день: Маналі - Дхарамсала - (250 км - 6-7 годин)
Посла сніданку трансфер Маналі-Дхарамсала. Дорогою зупинки для огляду мальовничих краєвидів штату Хімачал Прадеш.
Поселення до готелю. Нічліг.

10 день: Відкрий долину Кангра
Після раннього сніданку трансфер в долину Кангра. Відвідування форту Кангри, побудованого королівською родиною Раджпутів (династія Каточ),
це найбільший форт у Гімалаях і, можливо, найдавніший в Індії. Він уперше був згаданий у записах війни Олександра Македонського (4 ст. до н.е.).
Ви досліджуєте руїни форту та відвідайте Храм Лакшмі Нараян усередині форту.
Після цього відвідування Храму Браджешварі Деві, хоча точна дата побудови цього храму невідома, але протягом початку 11 століття його популярність досягла свого зеніту. Цей храм слідує унікальним традиціям шанування богині. Існує традиція, за якою щороку, протягом фестивалю Лохрі, статуя Пінді прикрашається шаром олії. За віруваннями, богиня використала олію, щоб залікувати рану, яку вона отримала під час битви з демоном Махішасура.
Повернення до Дхармсали. Ночівля в готелі.

11 день: Дхарамсала (Тибетська клініка)
Після сніданку поїздка до клініки Тибету на друге обстеження. Видача призначеного лікування. Вільний день у Дхарамсалі. Ночівля в готелі.

12 день: Дхарамсала – (Село Дарамкот)
Після раннього сніданку Ви відвідаєте село Багсу Нааг, дуже відомий пункт призначення для паломників. Відомий храм Багсу Нааг розташований у селі та присвячений Шиві. У вересні тут проводиться щорічний ярмарок, який приваблює велику кількість туристів.
Водоспад Багсу: маленький, але гарний водоспад розташований за два кілометри від Маклеод Гандж. За півкілометра від водоспаду стоїть Храм Багсу, і цей водоспад вважається віруючими, які приходять до храму.
Після – поїздка в Дарамкот. Це прекрасне село, розташоване на пагорбах в оточенні гімалайських кедрів та сосен. Це місце просто призначене для того, щоб розслабитися та насолодитися красою природи. Вид на долину Кангра просто незабутній. Також село є базовим табором для мандрівників та паломників.
Повернення в Дхарамсалу (Маклеод Гандж) та ночівля в готелі.

13 день: вільний день у Дхарамсалі.
Відвідування лікаря Тибету ( за бажанням)
Шопінг у Маклео Ганджі.
Ночівля в готелі.

14 день: Виліт у Делі
Поселення до готелю. Після сніданку екскурсія відвідує Храм Акшардхам, який побудований з пісковика та мармуру без використання сталі, за стародавньою технологією. Головні пам'ятки храму – це статуя бога Свамінараяну та пам'ятник святкування світу у всьому світі.
за стародавніми традиціями, а все оздоблення проводилося лише вручну.
Вільний час у Делі.

15 день: Делі. Ранній трансфер до аеропорту Делі (01:00) Повернення до Києва.

У вартість включено:
Проживання вибраного типу в готелі категорії Бюджет
Сніданок у готелі
Супровід групи російськомовним гідом протягом усього туру
Зустріч групи в аеропорту російськомовним представником туроператора, супровід групи при виїзді
24-годинна гаряча лінія російською мовою.
Автобус (мікроавтобус) з кондиціонером
Усі податки та збори
Додатково оплачується:
— Особисті витрати: прання, телефонний зв'язок, інтернет, оплата за фото/відеозйомку в музеях тощо.
— Додаткові екскурсії
— Чайові
— Авіапереліт (на момент бронювання)
— Консульський збір
— Страхування.
— Авіапереліт Делі-Дхарамсала-Делі (уточнюється на момент бронювання)

Примітки:
— Час поселення в готель/виселення з готелю 12:00.
— Розміщення у вказаних готелях – питання наявності вільних номерів, і у випадку, якщо номери у вказаних готелях недоступні, будуть заброньовані альтернативні готелі та за рахунок клієнта стягуватиметься відповідна доплата або повернеться різниця в ціні.
— Ціни можуть бути змінені без попередження.
— У вартість включено лише те, що зазначено у програмі.
— У разі коливань валют або змін місцевих державних податків, а також при зміні вартості палива, ми залишаємо за собою право змінювати вартість туру відповідно.
— Ціни є актуальними лише для зазначеного періоду