Подебради, Чехія
Про курорт:
Подебради (чеш. Poděbrady) - місто-курорт, розташоване в Середньочеському краї неподалік Праги. Його спеціалізацією є лікування захворювань серцево-судинної системи, порушень обміну речовин, а також захворювань кістково-м'язової системи (особливо хребта).
Сюди їдуть за зміцненням свого здоров'я та, водночас, за приємним відпочинком. Місто Подебради, що розкинулося в зеленій зоні вздовж річки Лабе (Ельби), доглянуте, затишне і має найцікавіші пам'ятки. Його історія налічує близько восьмисот років.

Історія:
Історія самого курорту не така велика. Нещодавно вона відзначила свій сторічний ювілей. А початок їй започаткувала ініціатива нового господаря подебрадського замку, князя Ернста Філіпа Гогенлое, в 1905 році.
Потрібно відзначити, що до цього часу Подебради страждали від нестачі якісної питної води; князь вирішив допомогти городянам дією — викликав знаменитого лозоходця на пошуки в окрузі чистої джерельної води. Той вказав на місце у внутрішньому дворі замку. Яке ж було здивування очевидців, коли із прорубаної тут стометрової свердловини справді забила вода — але не проста, а мінеральна! Місцевий лікар Богуміл Боучек досліджував її склад і виніс свій вердикт: вода, збагачена залізом та вуглекислим газом, вкрай корисна та показана людям із захворюваннями серцево-судинної системи. Так і народилася ідея подебрадського курорту
Клімат:
Подебради готові запропонувати своїм гостям не лише цілющу воду, а й м'який клімат. Тут панує помірно-тепла погода: середня літня температура становить +20 °C, середня зимова -5 °C. Від сильних вітрів та перепадів температур область, як і вся Чехія, захищена гірськими грядами. Опадів мало.

Культурні пам'ятки:
Насолодитись хорошими погодними умовами у Подебрадах особливо приємно на прогулянках історичним центром міста. Тут багато зелені, тихих вуличок та невеликих площ. Розмірний ритм життя чудово поєднується з відвідуванням затишних ресторанів та оглядом місцевих визначних пам'яток: замку, площі Йіржі, Полабського музею, костелу Височення Св. Хреста, міського культурного центру.
Лікування дітей з 2 років – амбулаторно.

Показання до лікування:
Захворювання серця: стани після інфаркту міокарда, всі форми ішемічної хвороби серця, стани після операцій на серці, запальні захворювання серцево-судинної системи, вроджені та набуті вади серця.
Судинні захворювання: порушення кровообігу, спазми судин головного мозку, високий кров'яний тиск, хвороби артеріальної та венозної систем, запалення сухожиль, варикози, захворювання лімфатичних вузлів, стан після операцій судин.
Порушення обміну речовин: цукровий діабет, ожиріння, високий рівень холестерину в крові, порушення ліпідного обміну.
Захворювання опорно-рухового апарату: больові синдроми хребта та суглобів, остеопороз.
Деякі види шкірних захворювань
Також пропонуються спеціально розроблені лікувально-профілактичні процедури.