ОБ ОБУЧЕНИИ ЗА РУБЕЖОМ

Інформація про освіту в Чехії

Загальна інформація про Чехію

Одна з найпрекрасніших країн з неймовірно гарною столицею. Знаходиться в центрі Європи. Побачити Чехію в її найпрекраснішому вбранні краще за все різдвяний період, але й в інші пори року Чехія радо прийме Вас.

Чехія багата цілющими джерелами і відповідно курортами, такими як Марінські Лазне і Карлові Вари.

Столиця Чіхії – Прага, гарне старе місто, складається зі старого міста і нового. Вацлавська площа – головна площа Праги і навіть Чехії. Карлів Міст, як сповідає сучасна легенда, не має негативної енергії навколо себе, і є центром всесвіту, як сказав Далай-Лама, коли в 1990 році пройшовся по цьому мосту і відчув його.

Географічне положення Чехії завжди змушувало її бути на перетині усіх історичних подій, що внесло свої  поправки в історію і культуру цієї країни.

Костели, стародавні замки, палаци, монастирі…все це є в Чехії, і навіть в надлишку. Чехія змогла  сберегти ту первозданну цінність і красоту середньовіччя, яка розбурхує кров того хто дивиться на Чешську архітектуру. Можна багато разів приїжджати в Чехію і кожен раз вам буде на що подивитися. Можна, наприклад, уявити себе алхіміком, проходячи по Золота вуличка (вулички Алхіміків).

Крім того, Чехія славиться різноманітністю своєї природи, і гори, і річки, і ліси, і озера, все в ній чудово і надзвичайно красиво.

В Чехії наівіть є свій Рай, він так і називається Чешський Рай, це юлюблене місце туристів, розміром з 95 кв.км, формою нагадуючою рывнобедрений трикутник, яке призначене для выших прогулянок, активного выдпочинку на природі, плавання по гірській річці, підйомів на вежі, риболовлю та верхова їзда.

Здається, що кожен камінчик в Чехії має свою окрему історію… а може так воно і є).

Погода в Чехії

Клімат в Чехії така сам як і в Польщі та Україні. Средня температура холодною зимою -5, а теплим літом +20 градусів Цельсія. Клімат варіюється по території Чехії від морського до континентального.

Чехія оточена горами, і це сприяє її м’якому та приємному клімату, закриває доступ сильних вітрів.

Північний-захід вважається більш вологою місцевістю Ччехії, а південний-схід сухий. Залежить це від висоти над рівнем моря і деякиї інших факторів.

Для любителів тепла Чехію краще відвідати влітку, але в спекотне літо вам доведеться шукати водойми, нестачі в яких Чехія не відчуває. А ось для любителів подивитися на визначні пам’ятки, краще вирушати в Чехію золотою осінню: і красиво і температура повітря найбільш сприятлива.

Средня совіта в Чехії

У школах Чехії обов’язковими вважаються перші 9 років навчання. І поділяються вони на два єтапи: перший 5 років і други 4 роки. Далі йдуть необов’язкові 4 роки гімназії. Школу в Чехії закінчують в 19 років. Для того, щоб мати право вступу до ВНЗ, треба закнічити усі 13 років школи, скласти іспити і отримати атестат про середню освіту.

І тим не менш, приблизно 80 % школярів після 9 класа продовжують своє навчання в середніх порфесійних училищах або середьніх професійних школах, в яких можливо набагато раніше освоїти професію і почати працювати.

Середню освіту можливо отримати в державних, приваттних чи церковних школах.

Вища освіта в Чехії

Вища освіта в Чехії є безкоштовним як для своїх так і для іноземців. Тільки у випадку обрання приватного ВНЗ або програми навчання не на чешскій мові (а вона можлива на англійській, німецькій і навіть російській мовах) за навчання доведеться сплатити.

Щоб досягр рівня бакалавра, треба провчитись 3-4 роки, на рівень магістра чттохи більше 4-+ років. Щобо отримать наукову ступінь доктора треба навчатись у докторантурі ще 3 роки, а по закінченню зхстити дисертацію.

До титулів і звань в Чехії ставляться дуже серйозно і шанобливо. Погодьтеся, що прочитав на вхідних дверях доктора чи юриста (чи іншого спеціаліста) його ступінь (магістр, доктор) ви зможете визначити рівенеь його професіоналізму і освіти ще до того як зайдете до нього на прийом.