Статьи обучение за рубежом

Освіта у Франції

Основні моменти системи освіти у Франції

Основними принципами освіти у Франції є свобода викладання, бещкоштовність освіти і її нейтральність

Освіта у Франції представляється декількома ступенями:

— початкова освіта — для дітей у дитячому садку, тривалість — від трьох до чотирьох років, а також п’яти років в початковій школі; — середня освіта — тривалість чотири роки навчання в коледжі і три роки в ліцеї; — вища освіта — отримання вищої освіти можливе тільки після отримання диплому бакалавра, який свідчить про законічення середньої освіти. У Франції щорічно на освіту виділяється приблизно  6.1 % ВВП країни. Отримання початкової освіти в дитячому садку у Франції нге є обов’язковим, однак, на сьогоднішній дент у дитсадках майже 100%-ва відвідувальність дітей від трьох до п’яти років.

Для дитячого садка ставляться наступні освітні мети:

— розвиток мови і підготовка дітей к письму;

— підготовчі програми перед навчанням в школі;

— самовираження.

Навчання в початковій школі для дітей у віці шести років починається з проходження підготовчого курса.

Міністерством Освіти Франції встановлено розклад по різноманітним дисциплінам, які забезпечують достатній перід часу для кожного з семи напрямків освіти:

— оволодіння французькою мовою;

— математика;

— художня освіта;

— познання світу.

Середня освіта у Франції ділиться на 2 ступені — навчання в коледжі і ліцеї. Тривалість навчання — 7 років.

Навчання в коледжі Франції є обов’язковим.

Тривалість навчання — 4 роки, воно розділено на 3 цикли:

— цикл адаптації — випускники початкової школи приймаються в цей клас без іспитів. Метою першого року навчання є закріплення знань, отриманих в початковій школі, підготовка учнів к самонавчанню. в цьому циклі учні обирають для вивчення одну іноземну мову;

— центральний цикл — поглиблення отриманих знань і навичок. В п’яттому класі вивчаються фізика і хімія, можливо обрати вивчення латинської мови як факультатив. В 4 класі вивчається друга іноземна мова;

— цикл професіональної направленності — йде підготовка до обрання напрямків: загальна освіта, професійна чи технічна.

Учні можуть обирати модуль «вступ у професіональне життя» тривалість від трьох до шести годин.

По закінченню 3 класа складається національний іспит.

Учні в кінці 3 класа можуть піти у загальний або технологічний ліцей у 2 клас або вступити в професійний ліцей для підготовки сертифікату про профпригодність з конкретної професії.

Ліцеї Франції діляться на 3 типи: загальний, професійний і технічний.

Ліцей загального типу, надає трьохгодичну освіту. За підсумкам іспитів видається загальний бакалавріат, який надає доступ до вищої освіти.

Технологічний ліцей видає технологічний бакалавріат — право на навчання по свої спеціальності в університеті.

Тривалість навчання в професійному ліцеї — 2 роки, закінчивши такий ліей, видається свідоцтво про проходження професіонального навчання і сертифікат про профпригодність, які не надають доступ до вищої освіти.

Багато вищі навчальні заклади є державними.

У Франції є два тими вищої освіти:

— коротке — тривалість навчаання два — три роки. В основному, такий вид навчання готує спеціалістів в сфері обслуговування або промисловості..

— тривале — таке навчання надається у вищих школах і університетах.

Більш престижним є навчання у вищих школаї Франції, в них треба складати вступні іспити, проходити відбір при вступі. У вищі школи набагато важче вступини, однак професійні перспективи після закінчення вищі: випускникам гарантується повна зайнятість. Уччні деяких вищих шкіл Франції отримують стипендії.

На прешому місці по рівню освіти та перспективам карьєрного росту знаходиться Національна школа при адміністрації Прем’єр міністра Фраранції (ЕНА).

Навчання в ЕНА безкоштовне.

Зателефонуйте нам, зробіть запит через сайт або відправте Ваше питання нам на імейл і в той же день ми зв’яжемось з Вами!