Статьи обучение за рубежом

Школа в Англії

Критерії вибору школи в Англії і система навчання

На сьогоднішній день все частіше молоді люди прагнуть отримати освіту в Англії. Навчання в Великобританії пропонує відмінну можливість розширити кругозір, отримати якісну освіту, а також забезпечити яскраве майбутнє. Компанія «Брайт Тревел» пропонує найкращі умови з навчання в Англії.

В Англії існує велике різноманіття шкіл. Дуже розповсюджений вид школи — це школа-панісон. В них учні навчаються і живуть при школі протягом навчання.

Вибір школи-пансіона — непросте рішення, воно залежить від можливостей дитини, його характеру, від мети і бюджету та інших факторів.

Критерії при обранні школи:

— роздільне або змішане навчання — в Англії на сьогоднішній день існують школи для хлопчиків, двічат та змішаний тип навчання;
— знання англійської мови — для молодших і середніх класів вимоги невисокі, а при вступі у школи-пансіони від іноземного школяра буде потрібен високий рівень знань англійської мови;
— академічна успішність учнів — від ступеня академічної підготовки в школі залежать результати здачі іспитів учнів, і відповідно, рівень вищих навчальних закладів, готових їх прийняти.
— мистецтво і спорт — приватні школи займаються всестороннім розвитком учнів в різних сферах. Зазвичай коледжи мають сучасні спортивне обладнання і висококласних тренерів, професійні художні, театральні і музичні студії;
— атмосфера в школі та традиції — дуже важливою є атмосфера в школі. У школах Англії існують демократичні школи, де не обов’язково носити шкільну форму, а також учні можуть по імені звертатись до педагога. Однак більшість приватних шкіл Англії пропонують традиційне навчання — це передбачає наявність шкільної форми, участь у релігійних і спортивних заходах, звертання до педагога за прізвищем;
— розмір школи — в Англії є невеликі приватні школи, які розраховані на 100-200 учнів. У подібних навчальних закладах вчителі можуть забезпечити максимально індивідуальний підхід до учнів. У великих школах кількість студентів може бути порядку 1000 учнів і навіть більше. Перевагою в такій школі є величезне різноманіття всіляких секцій та гуртків. Великі школи Англії багатші, частіше в них більш якісне і сучасне обладнання. Є також проміжний варіант — чисельність від 300 до 600 учнів.
— кількість іноземних студентів — як правило, приватні школи приймають лише обмежену кількість студентів із інших країн — приблизно 10 % від загальної кількості усіх студентів.

Обов’язковим є середня освіта для дітей від шістнадцяти років у Великобританії. Усі приватні і державні школи обучають дітей з одинадцяти до шістнадцяти років. Вони готують їх для отримання загального сертифікату про середню освіту (GCSE) або національного свідоцтва про професійну кваліфікацію (GNVQ). Велика кількість учнів із інших країн вступають у різноманітні середні школи Англії у віці 11-13 років. Учні проходять спеціальний цикл навчання по багатьом предметам, котрий закінчується складанням іспиту Common Entrance Examination. Обов’язковою умовою вступу в старшу школу є успішниа здача цього іспиту. Школярі з 14 до 16 років готуються цілеспрямовано до іспитів, як правло, кількість предметів від 7 до 9, на отримання свідоцтва про середню освіту.

Після закінчення циклу освіти, в 16 років, студенти можуть піти зі школи на роботу, або продовжити своє навчання і вступити до універститету. Для бажаючих вступити в університет є курс A-level тривалістю 2 роки. В конці першого року навчання складаються іспити  AS, а в конці другого — A2-level. Предметів, обов’язкових до сдачі нема. Студенти самі обирають собі індивідуально предмети, запропоновані школою, як правило з 15-20. Дорослим навчання в Великобританії дає можливість покращити знання англійської мови за короткий термін або отримати освіту з бажаної спеціальності. Навчання в Англії дає можливість отримати не тільки знання, однак, і важливі життєві навички.